077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

6 הטיפים המובילים לאבטחת הסיסמאות שלך בשנת 2021

יש להתייחס ברצינות לאבטחת הסייבר מכיוון שאינך יכול לדעת מתי תהפוך ליעד. במהלך המגיפה, האקרים עשו את המרחק וניצלו את האנשים הפגיעים ביותר שעיקר דאגתם הייתה לסייע לאנשים שסבלו מהקורונה. לפיכך, מערכת הבריאות נפגעה מהתקפות מאסיביות של הפרת נתונים, כאשר יותר מ – 90 אחוז מארגוני הבריאות דיווחו על הפרת אבטחה אחת לפחות.

אבטחת מידע ססמאות

עם זאת, מגמות האימות מתקדמות מתמיד. בשנים האחרונות הביומטריה השתלטה על המכשירים הניידים שלנו, וכיום כמעט בלתי נתפס להיכנס לטלפון שלך ללא סריקת פנים או טביעת אצבע. יתר על כן, מספר מדינות לוקחות את המשחק הביומטרי צעד קדימה על ידי מעבר לדרכונים ותעודות ביומטריות.

בנוסף לכך, ממחקרים עולה כי בעוד כמה שנים, אנחנו יכולים לצפות טכנולוגיות חדשות כמו בינה מלאכותית וניתוח התנהגות שיפעלו בתחום האימות. הם לא רק יזהו את הסיכון, אלא גם יוכלו לחזות את האיומים האפשריים, עוד לפני שהם נוגעים בקווי האבטחה שלנו.

מכיוון שאסטרטגיית אבטחה בלתי חדירה נוטה להיות תוצאה של שילוב מנגנוני הגנה מרובים, עליך להילחם בחזיתות רבות. הבה נבחן את שיטות האבטחה המעטות האלה שהן הבסיס לכל תוכנית אבטחת סייבר:

1. אמץ מנהג סיסמה טובה

שום כלי מפואר שם לא יכול לעזור לך אם אינך מקפיד לטפל באישורים שלך. כאשר אתה יוצר סיסמה חדשה, שקול את הדברים הבאים:

  • הסיסמה צריכה להיות באורך של לפחות שמונה תווים.
  • הוא חייב להכיל תערובת של אותיות קטנות וגדולות, סמלים ומספרים.
  • הוא לא צריך לכלול שם אישי או מידע אישי (למשל, תאריך לידה).
  • זה צריך להיות בלתי נשכח אבל לא נפוץ.

יתר על כן, יצירת סיסמה חזקה היא רק קצה הקרחון – יש הרבה יותר מערך של אבטחה אמינה. קודם כול, עליך לשנות את הסיסמאות שלך באופן קבוע – השיטה הטובה ביותר תהיה כל 60 עד 90 יום. כך תוכל להפחית את הסיכון להפרת נתונים אפשרית. שנית, לעולם אל תבצע שימוש חוזר בסיסמאות. אם יש לך כמה ביטויים בלתי נשכחים שאתה מסובב בשילוב עם מספרים וסמלים שונים, עצור! זה פשוט לא מספיק מאובטח כי אם מישהו ייסדק את אחת הסיסמאות שלך, יהיה לו די קל עם אחרים. לבסוף, אל תשתף את הסיסמאות שלך עם אף אחד, ואל תאחסן אותן במכשיר שלך.

2. השתמש באימות מרובה גורמים

סיסמה ישנה ופשוטה אינה מספיק טובה כדי להילחם באיומי האבטחה של היום. השיטה הטובה ביותר היא ליישם כמה שכבות של הגנה כדי לוודא שלא ניתן לגשת לתעודות שלך בקלות. אימות מרובת גורמים יכסה אותך. זה מרמז על השילוב של 'הדברים שאתה יודע' כמו סיסמאות או קודים עם 'הדבר שיש לך' – מפתחות USB, אסימונים או מכשירים.

שכבת ההגנה השלישית כוללת 'הדברים שאתה' או, במילים אחרות, גורם ביומטרי כלשהו כמו טביעת אצבע, זיהוי קולי או סריקת פנים. בדרך זו, אם מישהו ינסה לבוא לפי האישורים שלך, זה די לא סביר שהוא עומד לפרוץ את כל שלוש רמות ההגנה.

3. תן למנהל סיסמאות לפקוח עין על האישורים שלך

על פי הסטטיסטיקה של גוגל, רק % 15 מהאמריקאים משתמשים במנהל סיסמאות. בצד השני, 64% מהאמריקאים חוו הפרת נתונים. אם אתה מוצא את עצמך איפשהו במספרים אלה, שקול לשנות את טקטיקות האבטחה שלך.

מנהלי סיסמאות נמצאים בשלב אבטחת הסייבר די זמן רב והם פשוטים להתקנה ולהשתמש בהם. המשימה העיקרית שלהם היא ליצור סיסמאות עם אבטחה גבוהה ולהשתמש בהן כדי להגן על האישורים שלך. כמו כן, מנהלי סיסמאות מצפינים את כל הנתונים, כלומר אף אחד לא יכול לפענח את הסיסמאות שלך גם אם הם גונבים אותן.

לבסוף, אחת הסיבות הפופולריות ביותר לשימוש במנהל סיסמאות נוטה לנוחות – אינך צריך לדאוג להמצאת סיסמה חדשה עבור כל חשבון חדש שאתה פותח. יהיה עליך ליצור ולזכור סיסמת אב אחת כדי להיכנס למנהל הסיסמאות שלך וזהו.

שירותי סייבר שתוכלו לקבל ב Cybersafe:

4. אין לגשת לנתונים אישיים מ – Wi-Fi ציבורי

רשתות Wi-Fi פתוחות יכולות להוות סכנת אבטחה של ממש מכיוון שהן זירה פוטנציאלית לכל מיני מתקפות סייבר. אחד הנפוצים שבהם הוא 'האיש בהתקפה האמצעית', שבו האקר מתייצב בין המשתמש לספק השירות וגונב את הנתונים. אנשים העוסקים בתקשורת חושבים שהם מדברים זה עם זה, אבל האקר שולט בשיחה. עם "האיש באמצע", מתקפות ואיומים שונים עלולות לגנוב את אישוריך ולסכן את המידע האישי שלך.

השיטה הטובה ביותר היא להימנע לחלוטין מרשתות ציבוריות, אך אם אתה ממהר ואתה באמת צריך גישה לאינטרנט, היזהר והגן על הנתונים שלך בכל מחיר.

5. נקה את היסטוריית הגלישה שלך

התאמן בהחלקת המכשירים שלך מעוגיות והיסטוריית גלישה. אף על פי שזה לא בראש סדר העדיפויות בתוכנית האבטחה, זה הרגל מצוין. היפטרות מהעוגיות שלך והיסטוריית הגלישה תיתן להאקרים פחות לעבוד איתם כדי להגיע לאישורים שלך, וזה יגרום לך להיות רגיש פחות למעקב שיווקי ומיקוד מודעות.

6. השתמש באנטי וירוס ותוכנות ריגול

די פשוט ששימוש באנטי וירוס חייב להיות הכרחי לכל מי שלא מוכן לקחת את הסיכון לחשוף את המידע האישי שלו בפני גורמים חשודים. היתרון המשמעותי ביותר באנטי וירוס הוא בכך שהוא מזהה את התוכנה הזדונית בזמן אמת, כלומר הוא יכול לצמצם את האפשרות לפגוע במכשיר שלכם. עם זאת, התקנת תוכנת אנטי – וירוס ובתקווה שזה פשוט יתפוס באופן קסום כל תוכנה זדונית שתגיע אליך, היא לא מציאותית.

כמו כל תוכנה אחרת, יש לדאוג כל הזמן לאנטי וירוס – עדכונים שוטפים הם הדרך להבטיח את פעולתה התקינה של התוכנה ולהיפטר מתקלות ובאגים.

לסיכום,

עיצוב אסטרטגיית אבטחה ייחודית ועמידה נוטה להיות עבודה מאומצת. מסיבה זו, רוב החברות כיום משלמות הרבה כסף כדי להגן על הנתונים הרגישים שלהן ולהבטיח את ביטחונם של העובדים. אף על פי שרוב האנשים לא חושבים שהאישורים האישיים שלהם הם בעלי ערך לא פחות מהמקצוענים, הם עדיין מושכים את העין לכל פושע רשת שיש. קח את עצתנו והתחל בקטן על ידי יישום הפרקטיקות הבודדות הללו ופתח משם את אסטרטגיית אבטחת הסייבר שלך.