077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

5 טיפים חיוניים של אבטחת סייבר להגנה על המשפחה

כיצד תוכלו להגן על היקרים לכם מפני פושעי הרשת?

אחד מהנושאים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות הוא הפרות אבטחה מקוונות. שכן כיום האינטרנט חי ובועט בכל מקום ובכל פינה בחיינו ומבלי לשים לב השימוש במכשירים חכמים הפך לשגרה ואנחנו  מסתמכים יותר ויותר על מכשירים אלו בפעולות היומיומיות שלנו. יתרון זה מהווה גם חסרון בכל הקשור אל סיכוני אבטחה ואיומים מקוונים, נושא חשוב אליו רוב בני המשפחה אינו ערוך להתמודד איתו. חשוב להגן על המשפחה מפני איומי מקוונים ולכן רשמנו בפניכם טיפים שיעזרו לכם להגיע לרמת אבטחה נאותה.

ראו גם: טיפול בוירוס כופר »

שירותי אבטחת מידע לרשת ביתית

טיפ מס 1 – אבטח את הרשת הביתית שלך

ברוב משקי הבית יש רשתות של מכשירים המחוברים לאינטרנט, כמו למשל מחשבים, טלפונים ניידים, טלוויזיות, סמארטפונים, לבישים ומכשירים ביתיים אחרים התומכים באינטרנט. נקודת הגישה לאינטרנט של כל המכשירים הללו תהיה הנתב האלחוטי שלכם. עם זאת, נתב זה הוא נקודת הכניסה הפוטנציאלית ביותר עבור פושעי סייבר. לכן, הצעד הראשון צריך להיות אבטחת נקודת הכניסה של הרשת הביתית שלכם. בצעו את הפעולות הבאות כדי לאבטח את הנתב האלחוטי:

 • אבטחת נתב – שנו את שם וסיסמת ברירת המחדל של הנתב לשם ייחודי וסיסמה חזקה.
 • תחזוקת הצפנה – הצפנת ה- Wi-Fi שלך צריכה להיות באמצעות אבטחת WPA2 במקום ה- WEP.
 • מארחים בחוכמה – צרו רשת אורחים עבור משתמשים חיצוניים.
 • חומת אש – השתמשו בחומת האש כדי למנוע מהאקרים לגשת למכשירים שלכם וחיסמו כל תקשורת עם מקורות לא מורשים.
 • עדכונים – חשוב לעדכן מדי תקופה את קושחת הנתב.
 • הפרדה – חשוב ליצור רשת נפרדת למכשירים המחוברים ל- IoT.

טיפ מס 2 – הצפינו את תעבורת האינטרנט שלך באמצעות VPN

הצפנה מתייחסת לשמירה על פרטיות הפעילויות והמידע המקוון שלכם מעיניהם החטטניות של גורמים לא רצויים. הדרך הפשוטה ביותר להצפין את תעבורת האינטרנט שלך היא באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN).

תעבורת האינטרנט שמקורה במכשירים שלכם תעבור דרך המנהרה המוצפנת כדי להגיע ליעד. זה יכול לעזור לך להסתיר את כתובת ה IP שלכם ולסייע לכם לגשת לתוכן עם הגבלות גיאוגרפיות. יתכן שתיתקלו בספקי שירותי VPN רבים בשוק. רובם מציעים שירותי VPN בשרתי VPN משותפים, ומעניקים לכם אפשרות להיות אנונימיים, אך אם אתם מעוניינים ברמה גבוהה של פרטיות, מומלץ שתגדירו שרת ענן VPN משלכם. דבר זה יבטיח לכם אבטחה מוחלטת לנתונים ולפעילויות המקוונות שלכם. אתם יכולים להגדיר שרתי VPN עם כל ספקי שירותי ענן או במתחם שלכם. זה יבטיח כי ה- VPN מנוהל ותהיה גישה אליו רק על ידי האנשים להם אתם מספקים הרשאת גישה.

ראו עוד: שירותי אבטחת מידע בענן »

טיפ מס 3 –  הגדר בקרת הורים וסינון

הגדרת גבולות החופש הדיגיטלי של הילדים רלוונטית מאוד וזאת משום שחוסר הגדרה יכול לחשוף אותם לאיומים מקוונים. הגדרת גבולות יכולה למזער את הסיכויים שלהם לגלוש באתרים לא רצויים. לרוב מערכות ההפעלה, הנתבים ואפילו אתרי האינטרנט שנמצאים בשימוש נרחב יש אפשרויות בקרת הורים, כך שניתן להגדיר את הגבולות וזאת על מנת למנוע מילדיכם גישה לתוכן לא הולם. חשוב שתהיו מודעים לכך שעברייני רשת נהנים מהרגלי סייבר גרועים של משתמשי אינטרנט, במיוחד ילדים. בקרת הורים הולמת יכולה לסנן ולחסום את התוכן היוצא ולמנוע מהילדים לשתף מידע אישי עם כל גורם חיצוני.

טיפ מס 4 – אבטחו את מכשירי ה- IoT שלכם

כל מכשיר ומכשיר המחובר לאינטרנט ואחד לשני ברשת הביתית שלך נחשב ל – IOT. (האינטרנט של הדברים). במשקי בית רבים משתמשים במכשירי IoT כמו טלוויזיות חכמות, מצלמות אבטחה, נורות חכמות, קונסולות משחק ועוד. למרות שמכשירים אלה מובילים לנוחות רבה בחיי היומיום חשוב לא להתעלם מהעובדה שהם גם חושפים אתכם להתקפות, אם הכוונה היא אל התקפות כופר, גישה למידע אישי וגישה למיקום שלכם. להלן מספר דרכים להגן על המכשירים המחוברים ל- IoT שלך:

 1. וודאו שאתם אכן צריכים לחבר את המכשיר לאינטרנט. אם יש לכם אפשרות להשתמש בו ללא חיבור לאינטרנט לפרק זמן מסוים, עשו זאת.
 2. שנו לעיתים קרובות את הסיסמאות בכל המכשירים המחוברים ל- IoT . חשוב שתמציאו סיסמאות ייחודיות לכל אחד מהמכשירים.
 3. בדקו את הגדרות ברירת המחדל הקשורות אל הפרטיות והאבטחה של המכשירים השונים ושנו אותן באם אינן מיטביות.
 4. השביתו תכונות שאינן שימושיות במכשירים שלכם. הימנעו מהפעלת תכונות Universal Plug & Play (UPnP) המסייעות למכשירים למצוא זה את זה. פרוטוקולי UPnP משתמשים ברשתות מקומיות לחיבור זה לזה ולכן הם רגישים לפגיעות חיצוניות.
 5. שמור תמיד על התוכנה מעודכנת מכיוון שהיא עשויה להיות תיקון לתיקון פגם ידוע.

 ראו גם: שירותי אבטחת מידע לעסקים

שירותי אבטחת מידע לרשת ביתית

טיפ מס 5 – תמיד יש לגבות את הנתונים שלכם

לא מעוניינים לאבד את נתוני המידע שלכם? מומחי אבטחת סייבר מגדירים גיבוי נתונים כאסטרטגיית הגנה האחרונה מפני אובדן נתונים. שכן, אסטרטגיה זו תאפשר לכם לשחזר את הנתונים המקוריים שלכם במקרה של תקלה בחומרה, התקפה של תוכנות כופר או אם המכשיר שלך נגנב או ניזוק. שחזור נתונים לאחר איבודם יכול להיות איטי, יקר ופעמים גם בלתי אפשרי. גיבוי נתונים רגיל הכרחי בכדי להישאר מוגנים, דבר אשר כולל אבטחת סייבר. תמיד מומלץ שיהיו לכם שלושה העתקים של המידע החשוב שלכם. נתונים אותם תוכלו לאחסן במדיות שונות, כמו למשל בדיסק קשיח או בענן.

לסיכום,

משפחות צריכות לשקול גישה מרובדת וזאת על מנת להתגונן מפני אותם איומים מקוונים. כל בן משפחה אשר משתמש באינטרנט צריך לדעת אודות אותם איומי אבטחה באינטרנט. לצערנו, הונאות של ילדים וקשישים הם עסק לכל דבר, עסק שמוביל למיליוני דולרים. כמו כן, בריונות ברשת, גניבת זהות מקוונת, שיתוף מידע עם שחקנים, צפייה בסרטונים ותמונות פוגעניות, הגרלות מזויפות, תוכנות זדוניות והונאות בכרטיסי אשראי הן נקודות תורפה.

התקנים מרובים המחוברים לאינטרנט תחת אותה קורת גג הם דבר שבשגרה ולכן, חשוב לוודא שכל מי שמשתמש במכשיר זה או אחר המחובר לאינטרנט, אכן נוקט באמצעי הבטיחות הנדרשים. הבטיחות של המשפחה שלנו בעולם הווירטואלי חשובה לא פחות מהבטיחות שלה בעולם האמיתי. אנא עשו הכל על מנת לוודא שכל בן משפחה אשר משתמש באינטרנט לביצוע פעולה זו או אחרת אכן מוגן כהלכה.

שירותים נוספים הניתנים ע"י חברת Cybersafe