077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

10 דרכים לעמוד על המשמר מפני התקפות סייבר

באקלים הנוכחי, אבטחת התוכן המקוון שלך והגנה מפני התקפות סייבר, היא משהו שכל המשתמשים הדיגיטליים צריכים לקחת ברצינות. להלן 10 שלבים מעשיים לשמירה על אבטחת האינטרנט.

אבטחת מידע כנגד מתקפות סייבר

#1 – אל תיקח סיכונים עם סיסמאות

הדרך הקלה ביותר להפוך לקורבן של התקפות סייבר היא לקבל סיסמה גרועה. כשמדובר בסיסמאות, חלים שלושה כללי זהב.

  • אל תגדיר סיסמאות דקיקות שאפשר לפרוץ בקלות.
  • אל תשתמש באותה סיסמה עבור כל החשבונות המקוונים שלך.
  • שנה סיסמאות באופן קבוע.

במונחים של מהי סיסמה חזקה, השתמש בשילוב של מספרים, אותיות וסמלים והימנע מאיות מילים שאתה קשור אליהן בקלות. שילובים אקראיים תמיד עובדים הכי טוב.

#2 – שימוש בשיטות אימות מרובות גורמים

עם זאת, סיסמה חזקה עשויה פשוט לא להיות מספיק כדי למנוע התקפות סייבר. לכן, כדאי לבצע תהליך דו שלבי הכולל איזה סורקי טביעת אצבע זיהוי ביומטרי. למרבה המזל, אתה יכול בקלות להתקין אותם במכשירים הניידים שלך. (ראו גם: אבטחת מידע למכשירים ניידים) למעשה, דגמים חדשים רבים מגיעים עם סורקי טביעות אצבע שכבר מותקנים, כל סוג של תהליך של שני או שלושה שלבים הוא ללא ספק מאובטח יותר.

#3 – להיות עירניים עם דואר אלקטרוני

דוא"ל הוא עדיין הדרך היעילה ביותר עבור האקרים להכות אותך עם התקפות סייבר. לכן, השלב הראשון כאן הוא להשתמש בחשבון דואר אלקטרוני מאובטח המשתמש במסנני דואר זבל ותוכנות זדוניות שאושרו. כמו כן, עליך לעמוד על המשמר מפני שולחים לא ידועים ולהוריד קבצים לא מזוהים שיכולים להכיל כל מיני וירוסים.

#4 – אל תלחץ על קישורים לא ידועים

דרך נוספת שבה מתרחשות התקפות סייבר היא באמצעות קישורים שהאקרים יכולים לשלוח מכתובות דוא"ל מוכרות.

שים לב להודעות דוא"ל מכתובות ברשימת אנשי הקשר שלך שמגיעות עם קישור אקראי בלבד. בדרך זו הם יכולים לבצע תוכניות זדוניות אשר לסכן את הנתונים שלך.

#5 – שימוש בתוכנת אנטי-וירוס

זה מדהים כמה אנשים לא משתמשים בתוכניות אנטי וירוס, אשר הוכחו כמגינות מפני באגים זדוניים רבים. הרבה גרסאות חינם יעשו את העבודה כראוי עם זאת, בדרך כלל עדיף להיות ערניים לגבי השירותים שכל תוכנית מציעה ולעשות את הבחירה הטובה ביותר עבור עצמך.

#6 – גיבוי הנתונים שלך

גיבוי הנתונים שלך הוא היגיון פשוט. גבה את הנתונים שלך באופן קבוע, בענן או בכונן קשיח חיצוני. פעולה זו תאבטח את הנתונים שלך במקרה של מתקפת סייבר. בנוסף, גיבוי הנתונים מאפשר לך לנקות את המכשיר באופן קבוע. זה יבטיח כי אתה תהיה פחות בסכנה במקרה של התקפות סייבר.

#7 – ניקוי קבוע של היסטוריית גלישה ועוגיות

אם לא תמחק את המטמונים וקובצי ה – Cookie שלך מהמחשב שלך, אתה משאיר עקבות וירטואליים בכל רחבי האינטרנט. פעולה זו תסכן את הנתונים שלך במהלך התקפות סייבר.

#8 – שימוש בשירותי VPN

רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) מאפשרות לכם להסוות את כתובת ה-IP האמיתית שלכם, מה שמונע מחטטנים לאתר אתכם ולגשת לנתונים החשובים שלכם. אפשרות זו שימושית במיוחד אם אתה משתמש ברשת ציבורית לא מאובטחת, כגון בשדה תעופה או בקניון.

#9 – אל תשאיר חשבונות פתוחים

אחת הדרכים הקלות ביותר לבצע התקפות סייבר מוצלחות היא לבצע את רוב העבודה עבורך. אל תשאיר חשבונות פתוחים ואל תישאר מחובר לפרקי זמן ארוכים וסגור את כל יישומי הרקע כאשר אינך משתמש בהם. בנוסף להיותו נוהג האבטחה הבסיסי ביותר, פעולה זו תגדיל מאוד את ביצועי המכשיר שלך.

#10 – לחנך את עצמך ואת משפחתך

שמור על עצמך מעודכן כשמדובר הונאות החדשות ביותר התקפות סייבר, ופעל שיטות עבודה מומלצות כפי שהומלץ על ידי אנשי מקצוע ומומחים דיגיטליים. האמת היא שהאקרים ופושעי סייבר מפתחים באופן עקבי את הגישות שלהם, וזה אומר שגם אתה צריך. ראו גם: אבטחת סייבר להגנה על המשפחה.

לסיכום

שימוש בשיטות פשוטות אלה יוביל דרך ארוכה כדי למנוע התקפות סייבר. שים לב ששום דבר אינו הוכחה מלאה כשמדובר באבטחת התוכן המקוון שלך. עם זאת, רוב האנשים סובלים כתוצאה של פרקטיקות רופפות וטעויות פשוטות אשר אפשר לשמור בקלות. לבסוף, הקפד להמשיך לסרוק את האופק לאיתור איומים פוטנציאליים וכדי להדריך את המשפחה והחברים שלך מפני איומים אלה.

שירותי אבטחת מידע נוספים :