077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

למה כדאי לאחסן נתונים בענן?

הימים בהם חווינו אחסון מוגבל ושיתוף מסורבל של תמונות באמצעות USB חלפו להם, שכן זה זמן רב שהענן הוא  חלק ממציאות חיינו. אנו שומרים אלפי תמונות בחשבון ה-  OneDrive שלנו, עובדים במשותף עם חברים על מסמכים המאוחסנים בגוגל דרייב וברור לנו שיש לנו גישה למסמכים חשובים שלנו גם באמצעות הסמארטפון.

שלא לדבר על כך שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לישון בשלווה בידיעה ברורה שהמידע שלנו ממוקם בענן ושהמסמכים האישיים והתמונות שלנו פרטיות לא יאבדו, גם אם הכונן הקשיח פגום או שמכונית דורסת את הלפטופ שלנו כי הוא נפל לנו מהיד. ההחלטה לאחסן נתונים בענן בעלת יתרונות רבים ביניהם היתרון הברור על פני אפשרויות אחרות: התמחור. שכן רוב ספקי הענן מציעים שטח אחסון ללא עלות או בתשלום נמוך מאוד.

שירותי אבטחת מידע בענן

האם הענן אינו מקום מסוכן למדי לאחסן את הנתונים הרגישים שלי?

עד כאן הכל נשמע טוב למדי, אלמלא עניין האבטחה. למעשה, הענן מקום נפלא לאחסון קבצים חשובים ומרכזי המידע של ספקי הענן הגדולים מציעים רמת אבטחה שאנשים פרטיים ורוב החברות, אינם יכולים לספק. ספקי אחסון ענן בדרך כלל גם מאחסנים את הנתונים של הלקוחות שלהם לא במרכז נתונים אחד אלא בכמה מיקומים בו זמנית.

חשוב לדעת שהסיכון לגישה לא מורשית לדאטה שלכם עולה כאשר הקבצים אינם מאוחסנים באופן בלעדי בכונן מקומי. אנשים שאינם מורשים יכולים להיות האקרים שמנסים בזדון לחדור לנתונים רגישים, אך גם עובדים של ספק אחסון הענן, אשר מחליטים לעבור על הנתונים של החברה שלכם מתוך מניעים לא טהורים. גם עובדי משרדים ממשלתיים או רשויות לאכיפת החוק, יכולים להיכנס למאגר מידע שלכם ולהסתכל על הנתונים. אם גם לכם חשוב שהגישה לנתונים שלכם תהיה בלעדית לכם או לאנשים שקיבלו הרשאה מכם, חשוב שתדאגו להגן כראוי על הנתונים שלכם.

ראו גם: שירותי אבטחת מידע בענן

ראו גם: טיפול בוירוס כופר

כיצד אוכל לוודא שהנתונים הפרטיים שלי מוגנים מפני אחרים?

בכל הנוגע להגנה על הנתונים, בתיאוריה, רוב האנשים בעלי מוטיבציה רבה להגן על פרטיותם כמיטב יכולתם. עם זאת, לעתים קרובות יש בעיות או חסרים ביישום המעשי. מה אתם יכולים לעשות על מנת להגן על הנתונים שלכם? אחת הטכניקות בה משתמשים לעיתים קרובות היא טכניקת 'הצפנה מקצה לקצה'. רוב ספקי הענן משתמשים בהצפנה כדי להגן על הנתונים אשר עוברים בין המחשב לענן, כמו גם במרכז הנתונים.

עם זאת, הגישה לנתונים שנשמרים על ידי ספק הנתונים היא לא דווקא באמצעות הצפנה מקצה לקצה מצד לקוח, אלא באמצעות הצפנה בסמארטפון של המשתמש, בטאבלט שלו או במחשב הנייד שלו וזאת טרם המידע מועלה לענן. בצורה זו יש גישה למידע מוצפן בפורמט של תמליל פשוט בלי שהוא יגיע לאינטרנט. בנוסף, ניתן להגן על המפתח לנתונים באמצעות אמצעי אימות חזק. מומלץ לבצע אימות דו נתוני וזאת בנוסף לנתוני הכניסה. שכן כאן בנוסף להזנת שם המשתמש והסיסמה, תצטרכו , לספק נתונים כמו למשל קוד שנשלח לטלפון סלולרי באמצעות SMS, או ללחוץ על מקש אבטחה.

ראו גם: חברת אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע בענן

כיצד אוכל משתמשים בהצפנה מקצה לקצה?

יש אנשים שמסוגלים בהחלט לפתח אלגוריתם הצפנה משלהם כדי להגן על הנתונים הרגישים שלהם, אך גם כל אלו שאינם גאונים קריפטוגרפיים יכולים לנשום לרווחה. ישנם פתרונות תוכנה באמצעותם ניתן לבצע הליך הצפנה מאובטח למשתמשים. באמצעות ממשק אינטואיטיבי, המשתמש יכול להקליק על אותם הקבצים או תיקיות  שצריכים להיות מוצפנים מבחינתו. הצפנת הנתונים מתרחשת ברקע.

אם האפליקציה מותקנת בכל מכשיר קצה שבאמצעותו מעוניינים לגשת לקבצים, הקבצים שלכם תמיד יהיו מוצפנים ומוגנים מפני עיניים סקרניות ולא מורשות. אתם אלו שתבחרו בספק ענן שבאמצעותו תאחסנו את הנתונים שלכם. כמשתמש וכאדם אשר מגן על הקבצים שלו, הדבר היחיד שתצטרכו לעשות הוא לדאוג לסיסמה חזקה ותוספת אימות דו-גורמי, כך שאף אחד לא יוכל לגלות את המפתח לנתונים שלך.

בהצלחה

שירותים נוספים הניתנים ע"י חברת Cybersafe