077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

לא נופלים בפח – האקרים ופישינג בתקופת חגי הקניות האינטרנטיות

לקראת החגים המרכזיים של השנה, כאשר בלאק פרידיי וסייבר מאנדיי מחכים לנו בפינה ואיתם מסע הקניות המאסיבי הנהוג לקראת החגים, אנחנו יכולים לכמת את הפרצות ואת רשומות המידע האישיות האבודות בסכום ענק של מיליארדים.

על פי המגזין Cyber ​​Defense, מישהו מאבד את זהותו משום פרצת אבטחה, אחת לשתי שניות. כל אמריקאי חווה גניבת זהות יותר מפעם אחת עד גיל 30 ומעל 25 מיליארד רשומות נגנבו באינטרנט. מרביתן כוללות מידע המאפשר זיהוי אישי כמו שמות, כתובות, כרטיסי אשראי, מיילים, מספרי טלפון וסיסמאות, וברבים מהן קיים מידע רפואי. עכשיו, כאשר החגים הגדולים מתקרבים וקיימת עלייה בכמות הקניות אונליין, פשיעה ברשת לא הולכת להיעלם. למעשה, כאן מדובר על בעיה גדולה מאוד. על פי הערכות, פשעים ברשת מסתכמים בגובה של יותר משווי 7 טריליון דולר עד 2021.

חברת אבטחת מידע בתקופת הקורונה

האקרים אוהבים מאוד את החגים. שכן, יש עלייה משמעותית בשימוש בכרטיסי אשראי והקניות המקוונות הופכות בקלות לדבש לפושעים ברשת. כעת, זה הזמן החשוב ביותר להיות ערים לאיומים האחרונים ולשמור על דריכות. זו ההזדמנות שלכם לעצור את פעילותם של ההאקרים בחגים ולא ליפול בפח. בכדי לעזור לכם לעשות זאת, רשמתי בפניכם טיפים חשובים שיעזרו לכם ליהנות מחוויות החגים מבלי לאבד את הפרטיות שלכם, הזהות שלכם או לסכן את בטיחות ילדכם.

ראו גם: תקנות הגנת הפרטיות אבטחת מידע

הבינו את יסודות אבטחת הדוא"ל

במקרים של תרמיות אי מייל, בדרך כלל תקבלו היפר-קישור שהקלקה עליו תוביל להתקנת תוכנה זדונית. אפשרות נוספת תהיה מייל מאדם שמוכר לכם ועליו אתם סומכים אליו מצורף קובץ. אם תפתחו את הקובץ, תוכנה זדונית תפלוש למחשב שלכם. חשוב לא לסמוך על היפר-קישורים או קבצים מצורפים בהודעות דוא"ל, אלא אם בטוחים במאת האחוזים שניתן לסמוך על המקור.

ללמוד להישמר מפני התקפות פישינג מתוחכמות

אין יום בו אין אי שם פושע סייבר אשר מעוניין בגישה לכרטיס האשראי שלכם ולזהות שלכם. בשנים האחרונות ניתן לראות שפושעים אלו הפכו למתוחכמים יותר והם משתמשים בטכניקות מתוחכמות לשליחת דוא"ל והודעות SMS אשר נראים אמינים שכן הם כביכול נשלחים מאנשים אותם אתם מכירים ועליהם אתם סומכים. מיילים אלו בדרך כלל כוללים קישור או קובץ שמובילים לתוכנה זדונית.

יש מקרים רבים בהם אנשים לחצו על קישור עם שם של כביכול בנק מוכר וזאת למרות שהמייל לא היה מהבנק שלהם, אך כלל את צבעי הסלוגן של הבנק ופונטים שנראו כאילו מדובר על הבנק ולכן אנשים התבלבלו ולחצו על הקישור אשר הוביל לווירוס (ראו גם: טיפול בוירוס כופר). אל תלחצו על הקישורים ואל תפתחו את הקבצים המצורפים. שוחחו עם המשפחה שלכם, החברים והשותפים העסקיים ואשרו שהדוא"ל אכן הגיע מהם וזאת טרם לחיצה על לינק או פתיחת קובץ. בסופו של דבר, אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, במיוחד דוא"ל או אפילו הודעת SMS, זה כנראה כך – אז היו זהירים במיוחד וערניים בעונת החגים הזו.

טיפים חשובים נוספים

  • חשוב לשנות את כל הסיסמאות שלכם – חשוב לשנות את הסיסמאות בתדירות גבוהה. אם אתם לא מעוניינים לשנות סיסמה לעיתים תכופות, תבנו סיסמה קשה לפיצוח. הדבר יעזור במידה רבה והאקרים קרוב לוודאי שימנעו מחדירה למחשב שלכם. שכן, אם הם לא יוכלו לפצח את הסיסמה שלכם בקלות, קרוב לוודאי שהם יותרו על כך וימשיכו לחשבון הבא.
  • נקו את האפליקציות הלא חיוניות – תמיד חשוב לשער שכל האפליקציות הן רוגלות אשר עוקבות אחר ההתנהגות שלכם באינטרנט. לכן, הצעד הראשון הוא תמיד לנסות ולהבין האם אתם אכן זקוקים להן? ההמלצה היא למחוק כל אפליקציה בה אינכם משתמשים באופן תדיר.
  • ערכו קניות אונליין רק באתרים אמינים – אם אינכם יודעים היכן הסחורה המוצעת החנות ממוקמת, ותרו על הקנייה המקוונת באותה חנות. בנוסף, אם אתם מקבלים אי מיילים מאותו קמעונאי, אל תספקו להם את פרטי כרטיס האשראי שלכם בדואר האלקטרוני.
  • השתמשו בכרטיס אשראי – נכון להיום יש אפשרויות תשלום רבות, כמו למשל העברה בנקאית, קרי, מזומן או כרטיס אשראי. תמיד העדיפו את כרטיס האשראי. שכן, במקרה של גניבה, חברת האשראי מספקת לכם ביטוח וברוב המקרים הכסף חוזר אליכם.
  • אל תשתמשו באינטרנט ציבורי בלי הצפנת SSL – שכן, אינטרנט ציבורי הוא חלומם של ההאקרים, אשר יכולים לראות את כל המידע אותו אתם שולחים ברחבי האינטרנט. מסיבה זאת יש להשתמש באינטרנט ציבורי רק אם יש לכם הצפנת SSL.

כך תמנעו מנפילה בפח של האקרים בתקופת החגים. בהצלחה

שירותים נוספים הניתנים ע"י חברת Cybersafe