077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

טיפול בוירוס כופר

הידעתם שבכל רגע נתון מתקיימות ברחבי העולם עשרות מתקפות סייבר באמצעות וירוס כופר? הידעתם  שבין השנים 2016-2017 שולמו למעלה מ-25 מיליון דולר על ידי קורבנות כופר? ועם כאלו עובדות ונתונים זה הזמן לדעת יותר על טיפול בוירוס כופר. 

וירוס כופר, כשמו כן הוא, הוא למעשה וירוס זדוני שמטרתו לסחוט כספית את הקורבן ו/או לגנוב מידע רגיש המצוי במערכות המחשוב ו/או המכשירים הניידים של המותקף. וירוס זה מופעל (ברוב המקרים) באמצעות הודעת דוא"ל "תמימה" הנשלחת למחשבו ו/או מכשירו של הקורבן, ומן הרגע בו המותקף פותח את המייל, הוירוס למעשה מבצע השתלטות על המכשיר ומנטרל אותו. מכיוון שמתקפות סייבר באמצעות וירוס כופר, הפכו בשנים האחרונות לאחד מאיומי הסייבר הנפוצים ביותר בעולם, קיימת חשיבות רבה לאופן בו אתם מתגוננים מפניו ולאופן בו מיושמות דרכי טיפול בוירוס כופר במידה והותקפתם. 

טיפול בוירוס כופר
בין השנים 2016-2017 שולמו למעלה מ-25 מיליון דולר על ידי קורבנות כופר

כיצד להתגונן מפני וירוס כופר? 

אחת מהדרכים המומלצות ביותר להתגוננות בפני וירוס כופר היא במסגרת נקיטת אמצעי זהירות בכל הנוגע לאופן השימוש היומיומי שלכם במערכות הדוא"ל, כאשר בין יתר הפעולות הנדרשות לצורך כך נכללות פעולות כגון:

  • מחיקת מיילים המעוררים בכם חשד – טרם פתיחתם 
  • גיבוי קבצים באופן יומיומי – בעיקר קצבים "רגישים" ו/או בעלי חשיבות גבוהה עבורכם 
  • עדכון תמידי של תוכנות ההגנה השונות המותקנות במערכות המחשוב ובמכשירים הניידים
  • התקנה של תוכנות הגנה מתקדמות המספקות פתרונות ניטור בפני מיילים חשודים 

תחומים נוספים קשורים למתקפות כופר

טיפול בוירוס כופר – מה חשוב לדעת? 

בכל אותם מקרים בהם קיבלתם הודעה על הימצאותו של וירוס כופר במכשירכם, אנו ממליצים לכם לפנות באופן מיידי לשירותיה של חברת אבטחה המתמחה בתחום אבטחת המידע לעסקים. חברה זו, תאבחן בשלב הראשון את היקף פגיעת הוירוס במכשיר ותאמוד יחד איתכם את הנזק הכרוך במתקפה. בשלב השני, חברת האבטחה תבצע ניסיונות שונים להסרת הוירוס ונטרולו וכל זאת במקביל לניהול משא מתן וירטואלי אל מול התוקף בכל הנוגע לדרישותיו. 

הותקפתם בוירוס כופר ואתם נדרשים לשלם מאות או אלפי שקלים לתוקף? 

אנחנו בחברת CYBERSAFE כאן בשבילכם. למידע נוסף בנושא חייגו 077-5509948