077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

איומי אבטחת סייבר – בעבר בהווה ובעתיד

אדפטציה של טכנולוגיה ואוטומציה הפכו למציאות החדשה בתחום מחשוב ענן, עיבוד במהירות גבוהה והניידות בכל מקום. במאמר זה נדון אודות ההשפעה של איומי אבטחת סייבר על התפתחות הטכנולוגיה אשר מואצת בעשורים האחרונים. כל אלו גם ידגישו כיצד העידן הדיגיטלי החדש אשר הפך לנורמה יושפע מפריצות ואיומי סייבר אחרים.

בדירוק חדירות לאפליקציות מובייל

הטבע האנושי בכל הקשור אל קונפליקטים ואיומים

איומי אבטחת סייבר אינם חדשים שכן הם קיימים עשרות שנים. בהיסטוריה, איומי אבטחה היו בדמות הפרעות בשידורים אלחוטיים משום שיבוש או פענוח הקודים, הפרעה של קודי הטלפון הכפולים (DTMF) לתדרים כפולים וכו '. האיומים של הימים ההם מוגבלים מאוד והגיעו מקבוצה קטנה של קהילות מחתרתיות שהיו מוכרות זה שנים. עד אמצע שנות ה -90, רוב העסקים והתקשורת האישית היו מוגבלים לנתונים קוליים ורוחבי פסים צרים ולכן איומי אבטחת סייבר היו מאוד ספציפיים.

איומי סייבר בהווה

תקשורת נתונים צמחה בקנה מידה עצום עם גישה נוחה ומשתלמת של תקשורת פס רחבה ותקשורת נתונים אלחוטית בשני העשורים האחרונים. פרוטוקולי תקשורת של ימינו מאוד חזקים ונוקשים.  הרשתות כיום מאוד מודרניות ומאובטחות מאוד. אז מדוע איומי אבטחת הסייבר כיום מגיעים לשיא?

הדומיננטיות של הנתונים כיום נשלטת על ידי המדיה החברתית הבנקאות והקמעונאות. לכל אלו יש השפעה ישירה כמעט על כל ענף ואדם. התקפות אבטחת סייבר הופנו בעיקר לגופים ממשלתיים או ארגוניים הקשורים לגישה למודיעין של המדינה או לסודות מסחריים.

כיום ניתן לראות התקפות סייבר גם במכשירי מובייל, כמו למשל טלפונים חכמים, מחשבים ניידים, טאבלטים וכולי (ראו גם: אבטחת מידע למכשירים ניידים ), וזאת מכיוון שערך המידע במכשירים גבוה והמידע יכול לשמש גם למטרות מסחריות פרסומיות. להאקרים יש נגישות לחומרים באינטרנט מתוך מטרה ללמוד כיצד להשתמש לרעה בידע הקשור אל אבטחת הסייבר. יותר ויותר האקרים מיומנים נכנסים לקהילות אנטי-חברתיות הללו מסיבות מסחריות. כתוצאה מכל אלו, אנו נמשיך לראות התקפות כופר והתקפות נוספות, כמו למשל התקפות למטרת  פריצת תשתיות. (ראו גם: טיפול בוירוס כופר)

הנתונים הסטטיסטיים האחרונים מראים כי 67% מאוכלוסיית העולם מחוברת דרך הניידים (חיבור של 5 מיליארד ניידים עם הכנסות של 1 טריליון). קיימים מעל חמישה מיליארד מכשירים המחוברים דרך הרשת הסלולרית, WiFi ורשתות רחבות אחרות. העולם מתחבר יותר ויותר, דבר אשר בא לידי ביטוי בכל היבטי החיים. ככל שאנחנו מחוברים יותר, אנו חשופים יותר לאיומי סייבר ולמרות זאת חשוב לאמץ את העולם החדש של הדברים המחוברים ולמצוא דרכים חדשות להפחית סיכוני איומי סייבר.

שירותים חשובים בתחום אבטחת סייבר:

איומי סייבר בעתיד

בעשור הבא יהיו חיישנים יהיו בכל מקום, אם בתוך המבנים ומחוצה להם, בתוך המכוניות ומחוצה להן. בתוך גוף האדם ומחוצה לו אל מחוץ לגוף האדם ועוד. כל דבר יהיה מחובר והמציאות תהיה מציאות חכמה. עולם המטבעות הוירטואליות עם כל מה שקשור, כל אלו יניעו יותר ויותר את ההאקרים בתחום הסייבר והאיום רק ילך ויגבר.

עם ההתקדמות המהירה של חדשנות טכנולוגית וטרנספורמציה דיגיטלית, טכנולוגיית אבטחת הסייבר גם היא מתקדמת לרמה בה היא תזהה ותמנע באופן יזום את האיום של התקפות הסייבר. אפליקציות בינה מלאכותית המבוססות על כישורים קוגניטיביים מתקדמים ביותר יסייעו לשיפור החסינות מפני איומי סייבר. המטרה של למידת מכונה מתמשכת היא לא רק למנוע איומי סייבר אלא גם לחזות איומים פוטנציאליים עתידיים ולנקוט במניעה יזומה בהתאם. אמנם ישנם אמצעי רגולציה שונים הנמצאים בתוקף בתקנות השלטון והמדינות השונות, אך באחריות הפרט למנוע התקפות סייבר.