077-5509948 יצירת קשר שאלון אבטחת מידע תחת מתקפת סייבר?

אחד הדברים החשובים ביותר לכל חברה בעידן המחשבים הוא אבטחת המידע שלה. המטרה העיקרית של כל חברה היא להבטיח לעצמה שהמידע שלה יהיה מאובטח, כלומר לא ידלוף החוצה ויסכן את החברה ולקוחותיה.

דבר זה תקף גם לגבי כל פעולה אותה החברה מבצעת ברשת האינטרנט. במאמר זה נגולל בפניכם אודות הסיכונים הקיימים בעידן המחשבים והאינטרנט וכיצד פעולות אבטחת רשתות ואבטחת מידע הן בגדר חובה במניעת סיכונים אלו.

אבטחת רשתות ואבטחת מידע לעסקים

המטרה – אבטחת רשתות

רובינו משתמשים ברשת האינטרנט על מנת להעביר מסרים וקבצים בין שני צדדים. דבר זה בא לידי ביטוי בהתכתבויות בצ'ט, תכתובות במייל, שימוש בתוכנות לשיתוף קבצים ועוד. המטרה העיקרית של אבטחת רשתות היא להבטיח לכל חברה סודיות מידע, אימות בין הצדדים ברשת, נגישות של השירותים ברשת, אמיתות של המסר המועברים ברשת והביטחון שמסר זה או אחר מגיע משולח ספציפי אל נמען ספציפי.

מהם הסיכונים?

אבטחת רשתות חיונית לכל חברה וארגון כיום וזאת משום שללא אבטחה נאותה יכולים להתרחש הדברים הבאים:

  • מצותתים לכם – האקר יכול לצותת לעובדי החברה ומנהליה ברשת ולמנוע הגעת המסרים ליעד הרצוי.
  • מסר מעוות – האקרים יכולים לשנות את המסר המקורי, למחוק אותו או לשלוח מסר כוזב לנמען.
  • זיופים – אבטחת רשתות בהתאמה אישית תמנע מצב בו מישהו יתחזה ליישות אחרת ויזייף את המסר.
  • מניעת שירות – האקרים יכולים למנוע מאנשים לקבל את אותו שירות עליו שילמו.

בשורה התחתונה ניתן לומר שרשת תקשורת שאינה נבדקת ביסודיות ומתוחזקת כראוי ניתנת לפריצה בקלות. דבר שיכול להוביל לנזק כספי ואובדן לקוחות.

חובה לכל חברה וארגון

אין ארגון אשר מוכן לקחת על עצמו את הסיכון, שמא האקר יחדור למאגרי המידע של החברה או אל אחד משירותי הרשת, יבצע את זממו ויפגעו בלקוחותיהם של החברה ובשירותי החברה. אבטחת רשתות חייבת להיות איכותית ולהבטיח לאותה חברה שכל המצבים המסוכנים של חדירה, לא יתרחשו ושהמוניטין החיובי של הארגון ישמר. אבטחת מידע איכותית המותאמת אישית לחברה חשובה לחברות מסחריות אשר מעוניינות בהגנה על כל הקשור אל הסודיות המקצועית שלהן, חברות המנהלות תקשורת רפואית וחייבות לשמור על חיסיון רפואי של כל הנתונים. בנקים  והתקשורת ביניהם. שרתי DNS. אתרי אינטרנט המציעים קניות ברשת ועוד.

 

לא מהמרים על אבטחת רשתות – רק מקצוענים!

בחירת שירות אבטחת רשתות מחייבת תהליך יסודי שבסיומו תבחר אותו חברה אמינה ובעלת ניסיון בתחום  אבטחת מידע ואבטחת רשתות. החברה שתבחרו צריכה להבטיח לכם שירות שיכלול בדיקה של מצב הרשת בה אתם משתמשים ובדיקה של חיבורי התקשורת. לאחר בדיקות אלו החברה צריכה להוציא דו"ח הכולל את מצב הרשת ותכנית ברורה לשיפור המצב. בשלב השלישי החברה תדאג להתקנת הפיירוול ואמצעים נוספים לאבטחת הרשת ומערכת זיהוי גישה ובשלב הסופי היא תבדוק שאכן הכל פועל כשורה ואותם אמצעי אבטחה אכן מזהים מצבים של פריצות לרשת.

מעוניניים באבטחת רשתות ללא פשרות ובהתאמה אישית?

טלפנו אל המומחים של CyberSafe בטלפון 077-5509948

תפריט נגישות

על שירות CISO שמעת?

אל תחכה שתתרחש פריצה, הגן על הנכסים הדיגיטליים
של העסק שלך עם שירותי ה- CISO as a Service שלנו!