077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

6 שלבים לשפר את אבטחת API

ממשקי תכנות אפליקציות הם הקסם המאפשר את האינטרנט המודרני. הם מאפשרים למפתחים להתחבר בקלות לשירותים מבוססי ענן ושרתים מקומיים של ספקים שונים ומציעים ללקוחות שלהם את היכולת לקיים אינטראקציה תכנותית עם מוצרים ושירותים.

כדבק המחבר את סביבות הטכנולוגיה המודרניות, ממשקי ה- API הם קריטיים לאלפי עסקים. הם גם מעלים חששות אבטחה פוטנציאליים, הדורשים תשומת לב מצד מפתחים ואנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר כדי להבטיח שהם פועלים בצורה בטוחה ומאובטחת.

בסקר שנערך לאחרונה בקרב מפתחי API ואנשי אבטחה בתעשיות, 91% מהנשאלים הודו שהם סבלו מאירוע אבטחת מידע ב- API במהלך השנה האחרונה. זהו נתון מזעזע המדגיש את החשיבות של אבטחת השערים הקריטיים הללו למידע ומערכות רגישות. להלן כמה צעדים שצוותים יכולים לנקוט היום בכדי להתחיל להגדיל את אבטחת ה- API שלהם.

אבטחת מידע ב API

1. שים הצפנה חזקה במקום

רוב תעבורת ה- API עוברת דרך האינטרנט הפתוח באמצעות אותו פרוטוקול HTTP התומך בתעבורת אינטרנט. בימים אלה, אף ארגון בעל אבטחה לא יפעיל אתר המטפל במידע רגיש מבלי ליישם את פרוטוקול HTTPS המוצפן. אותו הדבר אמור להיות נכון לגבי ממשקי API.

עם זאת, ארגונים אינם יכולים לעצור פשוט לאמת שכתובות ה- API מתחילות ב- HTTPS. עליהם לבדוק שוב כדי לוודא שנקודת הקצה של ה- API תומכת רק בגרסאות האבטחה של שכבת התחבורה המאובטחת 1.2 ו -1.3. נקודות קצה צריכות לחסום במפורש גרסאות ישנות יותר של TLS וכן את פרוטוקול SSL הלא מאובטח כדי למנוע מהתוקפים לצותת לתקשורת API רגישה.

2. דרוש אימות והגנה על מפתחות גישה

כמעט כל ממשקי ה- API צריכים לדרוש אימות לפני שהם נותנים למשתמשים גישה למידע או לאפשר להם לבצע עסקאות. אף שחלק מממשקי ה- API מיועדים לגישה ציבורית פתוחה, יש להגביל את הרוב המכריע למשתמשים מאומתים. הדרך הנפוצה ביותר להשיג מטרה זו היא שימוש במפתחות API המשמשים כסיסמאות של משתמשים. מפתח ה- API נשלח עם כל בקשה ומשמש לאימות זהויות המשתמשים ולאשר את הרשאות הגישה שלהם.

יש להגן על מפתחות API מפני חשיפה בלתי מורשית בדיוק כפי שארגונים מגינים ומנהלים סיסמאות רגישות. אם אינך מאמין בכך, פשוט שאל את הארגונים שאיבדו שליטה על מפתחות ה- API של ספק שירותי הענן שלהם והשתלטו על חשבונותיהם על ידי כורי מטבעות קריפטו. חשבונות לשימוש הונאה זה יכולים להגיע במהירות לעשרות אלפי דולרים.

3. לשלוט בכמות בקשות המשתמשים

לא לכל התקפות ה- API יש כוונה זדונית. לפעמים משתמש אחד מורשה עם תוכניות שאפתניות יכול להציף ממשק API עם מבול של בקשות שנועדו לאחזר מידע רב, לבדוק במהירות מחירים משתנים או לחקור מלאי זמין. אם הבקשות האלה אינן מסומנות, הבקשות יכולות לחרוג מהקיבולת הזמינה של שרתים האחוריים ולהפוך את ה- API לנגיש למשתמשים לגיטימיים אחרים.

ארגונים המציעים ממשקי API ללקוחות ולציבור צריכים ליישם הגבלת תעריפים ספציפית למצב שמצמצמת את בקשות המשתמשים בכל רמה שהארגון ימצא לנכון. גבולות אלה עשויים להשתנות עבור סוגים שונים של משתמשים ועליהם להסביר את הקיבולת הכוללת של השירות. גבולות תעריפים מסוימים עשויים להיכנס לתוקף רק בתקופות של ביקוש גבוה.

שירותי סייבר שתוכלו לקבל ב Cybersafe:

4. בצע בדיקות אבטחה של API לעתים קרובות

ממשקי API חושפים את נקודות הקצה של HTTPS לעולם, וזה בלתי נמנע שיריבים יעמידו אותם למבחן ויחפשו פגיעויות אבטחה. צוותי אבטחה צריכים לכלול נקודות קצה של API במאמצי בדיקות האבטחה של היישומים. זה צריך לכלול בדיקות פריסה מוקדמת, סריקות פגיעות אוטומטיות שגרתיות ובדיקות חדירה תקופתיות שנועדו להטיל בעיות אבטחה לפני שיתגלו על ידי תוקף.

למרבה המזל, רבים מכלי הערכת אבטחת היישומים שצוותי אבטחת סייבר משתמשים בהם כדי לבדוק יישומי אינטרנט מסוגלים גם לבצע בדיקות API. הצוות דורש מאמץ מסוים כדי להגדיר את הסריקות מראש ולפקח על התקדמותן. כאשר סריקות מאתרות בעיות אבטחה פוטנציאליות של API, תוצאות אלו צריכות להזין אוטומטית את זרימת העבודה של ניהול הפגיעות בארגון.

5. ודא שתשומות היישום תקפות

אף מפתח שפוי לא היה מפיץ יישום אינטרנט בעולם של היום מבלי לבצע אימות קלט. כיום ידוע כי התוקפים יבדקו את גבולות כל יישום אינטרנט ויבקשו להשתמש בקלט בלתי צפוי לביצוע הזרקת SQL, סקריפטים בין אתרים והתקפות יישומי אינטרנט אחרות.

ממשקי API פגיעים גם להרבה מאותם נושאים, ויש להגן עליהם גם עם שגרות אימות קלט. במקרה הטוב, מפתחים צריכים להשתמש בגישה של "רשימת הרשות" המציינת בדיוק את סוג וכמות הנתונים מותר לכל משתנה קלט API. לכל הפחות, עליהם ליישם גישה של "שלילת רשימה" שחוסמת קלט שעלול להיות זדוני.

6. קבל כיסוי מלא עם שער API

אבטחת ומעקב אחר ממשקי API היא עבודה קשה. שערים של API הם פלטפורמות מיוחדות שמגבשות עבודה זו, ומאפשרות למפתחים וצוותי אבטחה ליצור ולאכוף מדיניות אבטחה באופן מרכזי. הם גם משחררים מפתחים חלק ניכר מעול האבטחה על ידי מתן אימות, הרשאה, הגבלת תעריפים ובקרות אבטחה אחרות לממשקי ה- API שהם משרתים. ארגונים עם השקעות משמעותיות בממשקי API הפונים ללקוחות צריכים לשקול בחום להשתמש בשערי API אם הם לא עושים זאת כבר.

ממשקי API הם כלים רבי עוצמה שיכולים לעזור לארגון לקדם את יעדיו העסקיים ולהשתלב טוב יותר עם לקוחות, ספקים ושותפים עסקיים. עם זאת, כלים אלה גם פותחים את התשתית הטכנולוגית של הארגון, הדורשים אמצעי אבטחה זהירים להגנה על מידע ומערכות רגישות. ארגונים המשתמשים בממשקי API צריכים להעריך היטב את מצב בקרות האבטחה שלהם וליישם תוכנית אבטחה מתמשכת.