077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

שיטות עבודה מומלצות בנושא אבטחת מידע

האם אתה בעל עסק קטן עד בינוני? האם אתה מיישם באופן פעיל שיטות מומלצות לאבטחת סייבר עבור העסק שלך? לעסקים קטנים ובינוניים רבים יש תפיסה לפיה מתקפות סייבר לא ישתלטו עליהן. הגישה "אין לי הרבה מה לגנוב" היא נפוצה, ולא מדויקת לחלוטין. מחקרים הראו כי למעלה מ – 70% מתקיפות הסייבר מתרחשות בעסקים עם פחות מ – 100 עובדים. מדאיג עוד יותר כי למעלה מ – 50% מהעסקים הקטנים ובינוניים היו קורבן להפרות אבטחה בשנה האחרונה בלבד.

למה למקד את העסקים הקטנים-בינוניים לעומת עסקים בינוניים עד גדולים? רוב מתקפות הסייבר נועדו לגנוב נתונים אישיים לשימוש בגניבת זהות והונאה בכרטיסי אשראי. אף על פי שלרוב העסקים הבינוניים-גדולים יש נתונים רגישים יותר לגניבה, עסקים קטנים-בינוניים הם מטרות קלות יותר. בעסקים קטנים-בינוניים נוטים להיות רשתות פחות מאובטחות; לכן, עם הרשתות הפחות מאובטחות האלה, קל יותר לפושעי הרשת לפרוץ אליהן. מחקרים הראו כי הסיבות הכוללות להתקפות סייבר על חברות קטנות ובינוניות הן חוסר תקציב, חוסר זמן, חוסר מומחיות, וכן אין מומחה לאבטחת טכנולוגיות מידע (IT) בצוות, חוסר מודעות לסיכונים, חוסר תקינות הכשרת עובדים, אי עדכון מערכות ותוכניות אבטחה ואי אבטחת נקודות קצה. אי אבטחת נקודות קצה פותחת נקודות כניסה לאיומים והתקפות אבטחה אפשריות.

אבטחת מידע לעסקים קטנים בינוניים

אל תתנו לעסק שלכם להיות פגיע להתקפות סייבר

שמור על מדיניות אבטחת הסייבר שלך מתועדת. עסקים קטנים ובינוניים רבים מתפקדים מפה לאוזן וידע הגיוני, אך עם אבטחת סייבר חיוני לתעד את כל הפרוטוקולים. ישנם מספר פורטלים המספקים הדרכה מקוונת, עצות, רשימות, ומדריכי תכנון אבטחת סייבר. מדריכי תכנון הם נקודת מוצא טובה למסמכי האבטחה של החברה שלך.

מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם:

שימו לב לעובדים שלכם

לעתים קרובות עובדי העסק (בעסקים קטנים-בינוניים) עושים הכול, מה שאומר שחשוב שכל העובדים עם גישה לרשת יוכשרו כראוי למדיניות אבטחה. ככל שפושעי הרשת מתפתחים והם מיומנים יותר, כך גם מדיניות אבטחת הסייבר. עדכן באופן קבוע את כל הפרוטוקולים החדשים, קבע הנחיות לשימוש באינטרנט וקבע השלכות לכל הפרה של ההנחיות ומדיניות אבטחת הסייבר.

שימוש בחומת האש

בין אם העובד פועל במשרד או מהבית, שימוש בחומת אש הוא חובה. חומות האש הן קו ההגנה הראשון מפני התקפות, המונעות מבחוץ לגשת לנתונים רגישים ברשתות שלך. התקן חומות אש פנימיות עם חיצוני, לתת לעסק שלך הגנה נוספת בין פושעי רשת לנתונים שלך.

אבטחת מכשירים ניידים

מכשירים ניידים מעוררים חששות אבטחה גדולים עבור עסקים קטנים-בינוניים. במיוחד אם הם מכילים נתונים חסויים ויש להם גישה לרשת. המכשיר שלך הולך לאן שאתה הולך. אם למכשיר הנייד של עובד יש גישה לרשת העסק שלך, המידע הופך לנגיש בקלות כאשר הוא נמצא ברשת ציבורית. יש לדרוש מהעובדים להצפין את הנתונים שלהם, להתקין אפליקציות אבטחה מהימנות ולהגן על המכשירים באמצעות סיסמה. מה שמביא אותנו לשיטה הטובה ביותר הבאה שלנו. (ראו עוד אבטחת מידע למכשירים ניידים).

מדיניות סיסמאות

תרגול סיסמאות בטוח הוא הכרחי עבור עסקים קטנים ובינוניים. "Password1234"  או  "Admin1234" הן סיסמאות שליליות.

בקשו מהעובדים שלכם ליצור סיסמאות חזקות וייחודיות לכל המכשירים הנגישים לרשת. מומלץ שהסיסמאות יכילו אותיות גדולות וקטנות, וגם סמל ומספרים. בדוק עם ספקי העסק שלך המטפלים בנתונים אישיים ובדוק אם הם מציעים אימות רב-גורמי. הטמעת אימות רב-גורמי ברשת ובדוא"ל שלך. זה פשוט נעשה והוא שכבת הגנה נוספת. אף על פי שהעובדים עשויים לגלות שזה כואב, יש ליישם וליישם מדיניות המחייבת את כל העובדים לשנות את הסיסמאות שלהם כל שלושה חודשים. שינוי סיסמה הרבה פחות כואב מהתקפת סייבר על העסק שלך.

לגבות אותו

גבה באופן קבוע את כל נתוני העסק שלך; גיליונות אלקטרוניים, קבצי HR, חייבים, מסמכי Word, וגם כל הנתונים בענן. השתמש בהגדרת נתוני גיבוי אוטומטיים, אם הדבר אפשרי, או עשה זאת באופן ידני מדי שבוע. יש מיקום נפרד לקבצי הגיבוי שלך; המוכנות לכל האסונות היא המפתח.

מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם:

הגן על מה שלך

כאשר עובד לוחץ על קישור בהתקפת פישינג, תוכנה זדונית מותקנת. הקפד להתקין תוכנות נגד תוכנות זדוניות בכל המכשירים. ודא שלעסק שלך יש את כל תוכנות האבטחה העדכניות ביותר, וגם את מערכת ההפעלה. הגדר סריקות תוכנת אנטי וירוס להפעלה לאחר כל עדכון. ברגע שיש עדכוני תוכנה זמינים, התקן אותם. שמור על ניקיון המכונות שלך והגנה על הנתונים שלך.

ככל שפושעי הסייבר מתמצאים, עסקים קטנים-בינוניים ועובדים חייבים לשמור על אבטחת הסייבר בעדיפות עליונה. לכן, חשוב להישאר מעודכנים ומעודכנים בטכנולוגיות המניעה החדשות ביותר, ולהישאר מעודכנים על הטרנדים החדשים ביותר במתקפות סייבר. שמור על העסק שלך בטוח.