077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

עסקים צריכים לראות באבטחת מידע שינוי דיגיטלי, ולא הפרעה

מגפת הקורונה הצליחה להאיר בזרקור ענק את כל הקשור אל נושאי האבטחה ברשת כשהעסקים עברו למודל כוח עבודה מבוזר. כאשר COVID-19 הגיע לראשונה עסקים רבים מצאו את עצמם מתקשים לספק לעובדיהם את החומרה ותשתית הרשת הדרושה למטרת תפעול ותקשורת חלקה. במקרים רבים העובדים נותרו עם המכשירים והיישומים האישיים שלהם, דבר שהגדיל את הסיכון בכל הקשור אל פגיעות אבטחה. למעשה, רק 46.4% מהעסקים העולמיים שנבדקו בדו"ח ספציפיפ שנעשה, טענו שהם הגדילו את יכולות אבטחת ה- IT שלהם כדי לשמור על הארגון והעובדים שלהם.

העלייה באיומים במהלך המגפה מתוארת בבירור בדו"ח מודיעין האיומים העולמי, כאשר המטרה של ההאקרים הייתה לנצל את הפאניקה אשר נוצרה בעקבות הווירוס. התקפות ההאקרים כללו תוכנות זדוניות שתפקידן היה לגנוב מידע. תוכנות אלו היו מובנות באפליקציית מידע מזויפת של ארגון הבריאות העולמי (WHO), בעוד שמיילים של פישינג הציעו פריטים מבוקשים, כמו למשל מסיכות פנים, ג'ל לחיטוי ובדיקות קורונה ווירוס. התקפות אלו היה כה חמורות עד אשר ארגון הבריאות העולמי כינה אותם "אינפודמיה".

אבטחת מידע לעסקים שעובדים מהבית

אבטחה באמצעות גישה נכונה חיונית לעסקים בכדי להגן על עצמם

למרבה הצער, בדיוק כמו נגיף ה- COVID-19 עצמו, גם פושעי הרשת והמרגלים לא מתעייפים מכך שהנגיף משפיע ומאיים על החופש האישי והמקצועי שלנו ולמעשה, הם מגבירים את פעילותם המזוויעה באופן מאורגן היטב וזאת למרות המשבר העולמי הנוכחי. מצב זה הוליד את ההכרה בחשיבות הגדולה של יישום אבטחה לגבי כל הנכסים הטכנולוגיים של הארגון, והעלה את הצורך בשירותי אבטחת מידע לעסקים.

אין זה משנה אם מריצים יישומים באתר הלקוח, במתחם ציבורי או בענן פרטי ללא התחשבות באם אנשים עובדים מהבית, מהמשרד או מרחוק, התשתית חייבת להיות מאובטחת, מתוכננת מראש ולכלול כל היבט בסביבת העסק.  לא ניתן לנסות ולהתאים את האבטחה ללא תכנון מראש משום שהיא משפיעה על חוויית הלקוח והעובד.

אולי בארגונים רבים לא מוטמעת אבטחה מכיוון שהם רואים באבטחה מכשול ולא כדבר אשר יקדם אותם. חייב להתרחש שינוי תודעתי תרבותי וזאת על מנת שהארגונים יראו את הדבר באופן שונה. שהרי, אבטחה תסייע לעסקים לספק ללקוחותיהם את חווית המשתמש הטובה ביותר וזאת באמצעות העברה טכנולוגית ראויה וכדי להגיע לזה חשוב להגן על הנתונים בארגון, בעיקר נתוני העובדים.

טרנספורמציה דיגיטלית עם SASE

SASE מתמקדת בהשגת חווית משתמשי הקצה הטובה ביותר בפרדיגמת רשת המוגדרת יותר ויותר על ידי SaaS ומוגדרת על ידי תוכנה, אבטחת ממשקי API והפקת תועלת מניצול כמו למשל חומת אש או CASB. בכדי להתחיל עם שירות SASE, עסקים יצטרכו לבצע הערכה ולהגיע למסקנה מהם הנכסים עליהם יש להגן, היכן נמצאים עומסי העבודה בחברה, כיצד העסק משתמש ביישומים מסוימים וחשוב להבטיח שהתשתית של העסק מתאימה למטרות הבאות:

  • יש להעריך על מה מעוניינים להגן בארגון ואיזה נכסים – הדבר הראשון אותו עסקים צריכים לעשות הוא לבחון אבטחת נתונים (הגנה על נתונים).  הם חייבים להדגיש מהם אותם דברים עליהם הם חייבים להגן ומה מתוך מאגרי המידע נחשבים כ-  "היהלום שבכתר". לאחר מכן יש לחזור ליסודות: היגיינת תפעול טובה ובדיקת נאותות.
  • להבין היכן עומסי עבודה שונים פועלים בארגון – כלומר, עסקים צריכים לדאוג להתקין חומות אש מתאימות ומיקרו סגמנטציה.
  • קחו בחשבון יישומים וכיצד צורכים אותם – עסקים צריכים לשאול את עצמם כיצד מגמות הצריכה הללו קשורות לאסטרטגיית הפלטפורמה ולפרוטוקולים הקשורים למשתמש קצה ולקוחות החברה וכיצד הם מתקשרים עם עומסי עבודה ויישומים שונים.
  • תבחנו האם אסטרטגיות אבטחת הרשת שלכם ואבטחת יישומים עדיין רלוונטיות – עסקים צריכים לוודא שאסטרטגיות האבטחה שלהם עדיין מתאימות למטרה. זה יכלול ככל הנראה קבלת החלטות לגבי דרכם לאדפטציית .SD-WAN

שירותים עיקריים הניתנים ע"י חברת אבטחת מידע:

בסופו של דבר, עסקים חייבים להבטיח כי אבטחת הסייבר תגן על הפעילות הפנימית של העסק ועל נתוני העובדים, כמו גם על לקוחותיה. כיום, המשמעות היא שאבטחה 'נקודתית' קרוב לוודאי שלא תספק את ההגנה הנדרשת, שכן יש להתאים אותה ישירות לתוך המערכת של הארגון.

עסקים חייבים להתמקד יותר ויותר באבטחת הסייבר כגורם מאפשר ולא מכשול וזאת על מנת לאפשר לעצמם להתקדם בבטחה. זהו הזמן הטוב ביותר עבור התעשייה להתאגד יחדיו ולבנות  הגנה חזקה מפני איומי הסייבר אשר הולכים וגוברים