077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

על מבדק חדירה: Penetration Tests

במאה ה 21 בעקבות צמיחתו של העולם המקוון בו המידע והתקשורת מנוהלים ונשמרים ברשת האינטרנט, הגידול המהיר בהיקף וברמת התחכום של מתקפות הסייבר, לוחמה ברשת במטרה למנוע גניבת מידע  הביא ארגונים שונים לשכור שירותי חברות אבטחת מידע אשר מבצעות בדיקות חדירות ה"מתחפשים" להאקרים התוקפים את הארגון ובכך מסייעים להעריך את רמת החשיפה של הארגון והמערכות בו, ולקבל תמונת מצב החושפת נקודות תורפה פוטנציאליות.

אבטחת מידע – מהו מבדק חדירה?

סימולציה של תקיפה בה האקר או הקוד הזדוני המבוצע ע"י Eethical Hacker הנשכר על ידי הארגון וקיבל הרשאה של המנסה לתקוף. ממנו נדרש לדעת לעומק בנושא קוד, תקשורת, מערכות אבטחה, מתודולוגיות נפוצות לאבטחת מידע ומנגנוני עקיפה (Bypass) של מערכות.

ניתן לבדוק את רמת החדירות הכללית של הארגון, יכולת להשתלט על מחשבים, יכולת לשאוב מידע רגיש, יכולת לשבש ולשנות נתונים או לבצע פעולות ללא הרשאה, יכולת השבתת שירותים ושרתים של הארגון כתוצאה מפרצת אבטחה.

מפני אילו תקיפות נתגונן בסימולציה?

סיווגו של מבדק חדירה מחולק לשני סוגים כאשר בשניהם המטרה היא לגלות פרצות אבטחה קריטיות עבור הארגון, שכן כולל מבדקים שנובעים מהיקף ורמת המידע המתקבלים לפני תחילת ביצועם.

מבדקי חדירה חיצוניים ופנימיים כמו Black Box המדמה תוקף אמיתי שאינו יודע דבר או מחזיק במידע מקדים על הארגון. כמו כן, White Box צוות הבדיקה מקבל מידע מלא ומפורט על הרכיבים הנבדקים המשמש אותם לצורך ניתוח ואנליזה של מצבים ולראיית תמונה כוללת ומקיפה של כל מערך המחשוב. השלישי, Grey Box המשלבים בין השניים בהתאם לצרכי הלקוח בהם מומחי אבטחת המידע מבצעים את המבדק, מקבלים מידע חלקי על המערכת הנבדקת.

חשיבותו נובעת מביצוען של penetration tests באופן חיוני ביותר בתחום אבטחת המידע בארגון, שכן לפי רמת האיום יש להשקיע את מירב המשאבים המתאימים בהגנה.

אבטחת מידע מבדק חדירה

אבטחת מידע במיקור חוץ

שיטת ניהול מודרנית המאפשרת לארגון להתמקד בתחום התמחותו, להשקיע את מירב המשאבים לשליטה יעילה על האגפים היצרניים בו. כלומר, הוצאת הארגון מתפעול הפעילויות שאין נמצאות בבסיסו ולהעבירן לקבלן, שכן ניהול ישיר של פעילויות הליבה יישארו בידיו של הארגון.

מצד אחד, קיימים שיקולי חיסכון בעלויות, הימנעות מיחסי עובד – מעביד על כל השלכותיו הפותר את בעיית הזמן והכסף לארגון. אולם, לא תמיד מתברר כטוב משום שהעובדים מחברת Outsourcing אינם עומדים בציפיות המקצועיות, היעדר פיקוח אמיתי על דרך העבודה שאילו סיכונים שארגון אינו יכול לקחת. מצד שני, זו היכולה להיות הזדמנות מעניינת להיחשף לטכנולוגיות חדשות, גוון במקום עבודה מרענן ומעניין.

ניהול אבטחת מידע במיקור חוץ יכול להועיל מאוד לארגון המזמין, אך שזה אכן יקרה יש לדאוג שהתהליך יתבצע כראוי ובצורה יעילה המתאימה לשני הצדדים ולהשיג תוצאות טובות – להרוויח, ובגדול.

רוצים לבצע אבטחת מידע בארגון שלכם בצורה יעילה וחכמה? צרו עמנו קשר, חברת אבטחת מידע Cybersase  כאן בשבילכם עם צוות מומחים בתחום הסייבר וIT שיבצעו עבורכם את הבדיקה המתאימה ביותר עבור הצרכים של הארגון. צרו איתנו קשר בטלפון 077-5509948 

שירותים נוספים בתחום אבטחת מידע: