077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

בניית שרתים מאובטחים וקשיחים היא משימה חשובה וחיונית לכל עסק. באמצעות הקשחת שרתים ניתן למנוע גישה של משתמשים לא מורשים אל המערכת, אשר עשויים לגרום לנזק רב לשרתים ואף לקריסתם.

הקשחת שרתים עוזר לשמור על אבטחת מידע בשרתים הקשיחים של הלקוח וזאת על מנת שגורמים לא מורשים לא יוכלו להגיע למידע רגיש וחסוי על החברה אשר עלול לגרום לנזקים כבדים לחברה.

הקשחת שרתים

מה זה הקשחת שרתים?

הקשחת שרתים היא למעשה פעולה בה יש לאבטח את השרתים בצורה הגבוהה ביותר על מנת שגורמים עוינים ולא מורשים לא יוכלו להיכנס עליהם ולהוציא מידע רגיש וסודי על החברה על מנת לפגוע בה. באמצעות פעולה ההקשחה של השרתים הנותנת אבטחה גבוהה ויעילה לעסק. את הקשחת השרתים יש לבצע בהתאם לצרכי הארגון, אם המערכת משמשת למשתמשים מסוימים בחברה רק הם יקבלו הרשאות לשימוש במערכת, אך אם המערכת משמשת ומתקשרת עם שרתים ברשת פנימית בלבד אין צורך בפתיחת השרת לתקשורת.

נוהל הקשחת שרתים

בטרם הקשחת השרתים יש לאבטח פיזית את שרתי החברה על מנת שמשתמשים לא מורשים לא יוכלו להיכנס לשרתים ולבצע אתחול של השרת לדיסק קשיח אחר. לכן יש צורך ה-BIOS יהיה על דיסק קשיח ראשון בשרת ובנוסף לכך יש לשמור את הסיסמה אליו והגישה ל- ל-LILO או GRUB כדי למנוע אתחול וקבלת גישה ישירה למערכת.

מעבר לכך יש צורך בתכנון השירותים שהיו על מערכת השרת, במידה ומדובר על מספר שירותים יש הריץ אותם על המערכת ולדאוג לכבות אותם בסיום השימוש או שהם לא בשימוש. השירותים על השרתים יהיו מוצפנים על מנת שניתן יהיה לבצע ניטור ולמנוע מאנשים לא מורשים לקבל מידע שמועבר ברשת. לכן עבור שירותי העברת קבצים, גישה למערכת וסינכרון המערכת יש להשתמש ב- -SCP ,SSH ,RSYNC ו. SFTP כמו כן, חשוב להימנע מ- – Rlogin-ו Telnet ,FTP. כמו משתמש ה-ROOT הוא משתמש כל יכול לכן אין צורך להשתמש בו רק במצב שבו אין לו ברירה, לכן יהיה בנוסף למשתמש זה יהיה משתמש רגיל אשר ניתן לעשות איתו את כל הפעולות שיש לבצע ללא צורך בגישה. באמצעות path נמנע גישה בטעות לספריות שלא רצינו לגשת אליהם על מנת שלא יקרה בטעות מצב של מחיקה או שינוי בלתי רצוי.

 

השארת פרטים לשירותי הקשחת שרתים »

⭐⭐⭐⭐⭐

חשיבות הקשחת שרתים

באמצעות הקשחת שרתים ניתן להגן על השרתים של החברה בצורה היעילה והגבוהה ביותר מפני תוכנות זדוניות, האקרים ואנשים לא מורשים שעלולים להגיע למידע חסוי ואישי של הארגון ולעשות בו שימוש לרעה כנגד הארגון. מניעת כניסה זו למערכת נעשית באמצעות תוכניות שונות המותקנות על המערכת עצמה אשר חוסמת אנשים לא מורשים להגיע למידע החשוב של החברה.

להקשחת שרתים ברמה הגבוהה ביותר, התקשרו עוד היום ואבטחו את העסק שלכם מפני האקרים ופריצות 077-5509948