077-5509948 יצירת קשר שאלון מבדק חדירה תחת מתקפת סייבר?

אבטחת מידע לסטארט אפים – מדריך שלב אחר שלב

מתקפות סייבר מכוונות הרבה פעמים לסטארט אפים, מכיוון שאולי אמצעי האבטחה שלהם עדיין אינו במלואו. אמון הלקוחות הוא קריטי בתקופה של מתקפות סייבר נרחבות והתקפות פרטיות נגד נתונים. בעלי סטארט אפ מתמודדים כעת עם האתגר של בניית אמון הצרכנים כאשר הם בונים את העסק שלהם.

איומי רשת ובעיות פרטיות עלולים להשפיע קשות על הארגון שלך. (ראו עוד: תקנות הגנת הפרטיות אבטחת מידע GDPR) מחקרים אחרונים מראים כי 87% מהצרכנים יעדיפו לבצע עסקים במקומות אחרים אם חברה אינה מהימנה. אל תיתן לסטארט אפ שלך להיות חלק מהסטטיסטיקה. כאשר אתה בונה את העסק מהיסוד, וודא שאתה מקים אבטחת סייבר חזקה גם כן. קח את הזמן כדי להכיר את המגמות ואת האיומים השונים של אבטחת הסייבר, בדיוק כמוך, כדי שתקדישו זמן להכיר היבטים אחרים של בניית ופיתוח העסק שלכם. (ראו עוד: חברת סייבר ואבטחת מידע).

חברת אבטחת מידע

מדריך לאבטחת סייבר עבור חברות סטארט אפ – צעד אחר צעד

  1. קבל את תוכנת אבטחת הסייבר העדכנית ביותר

האקרים ממציאים דרכים גאוניות יותר לפרוץ למערכות ולהדביק אותן בתוכנות זדוניות או לגנוב נתונים. קבל את תוכנת אבטחת הסייבר הטובה והעדכנית ביותר שתוכל להשיג. חלק מבעלי העסקים יקבלו גרסאות בחינם שיוזילו את העלויות. תוכנות אנטי וירוס, אנטי דואר זבל וחומת אש בחינם מתאימות כשכבת הגנה ראשונית, אבל אם אתה רציני לעשות עסקים, ולפני שאתה אפילו אוסף גרם של נתונים מלקוחות, שדרג לגרסה בתשלום כדי לפתוח את כל הנתונים שלה מאפייני אבטחה. (ראו עוד: טיפול בוירוס כופר).

אך התקנת תוכנה בלבד, אינה מספיקה כדי לצמצם את כל סיכוני האבטחה. עליך לעדכן את האתר שלך. יש הרבה תוכנות אבטחה אמינות המומלצות על ידי מומחים שיש להן רשת רחבה המאפשרת להם לגלות את ההתקפות הזדוניות העדכניות ביותר ולפתח תיקוני באגים ותיקוני אבטחה עבור המשתמשים שלהם באופן מידי. לכן, בפעם הבאה שתקבל הודעה על עדכונים, אל תתעלם מזה. התקן את העדכונים האחרונים כדי לשמור על בטיחות הרשת והמכשירים שלך .

  1. השתמש בחבילת אבטחת אינטרנט וחומת אש חזקים

פרט להבטחת הרשתות והמכשירים שלך מוגנים, וודא שיש לך גם הגנת אבטחת אינטרנט חזקה. ברוב תוכנות האנטי – וירוס יש אבטחת אינטרנט וחומת אש משולבים. בעזרת תוכנית כזו תוכל למנוע הורדה בשוגג של תוכנות זדוניות, ולזהות ולעצור טוב יותר התקפות כמו MITM (Man in the Middle), פישינג, תוכנות זדוניות טרויאניות וכדומה.

  1. התקן SSL (Secure Sockets Layer) אישור

זהו פרוטוקול אבטחה סטנדרטי להתקנת SSL או שכבת שקעים מאובטחים. הוא שומר על חיבור האינטרנט שלך מאובטח ושומר על מידע רגיש ונתונים שנשלחים בין השרת לדפדפן. הוא מונע מפושעי רשת לחטט במערכת שלך ולקרוא או לשנות את הנתונים שלך. ההצפנה מגנה עליך ועל הלקוחות שלך שנותנים לך את המידע האישי שלהם ואפילו את פרטי הבנק שלהם.

התנהלות זו עוזרת ללקוחות שלך לסמוך עליך ועל האתר שלך, בידיעה שהתקשורת שלהם איתך מוצפנת, והם יכולים אפילו לבצע עסקאות פיננסיות בראש שקט. אמון מביא לתעבורת אינטרנט גבוהה יותר, ותעבורת אינטרנט גבוהה יותר מניעה את המכירות. 85% אחוז מהלקוחות המקוונים אומרים שהם מסרבים לרכוש מאתר ללא תעודת SSL. כתובות אתרים שמתחילות ב – HTTPS יכולות להצפין בקשות HTTP סטנדרטיות לחוויית קניה מאובטחת יותר. (ראו עוד: שירותי WAF RADWARE).

  1. הגדר אחסון ענן מאובטח

פתרונות אחסון וגיבוי מבוססי ענן מוסיפים שכבת אבטחה נוספת לעסק שלך. עם זאת, עליך להגביל את הגישה לאחסון הענן שלך, בדיוק כפי שאתה עושה עם הרשתות והמכשירים הפיזיים שלך. הפיכת אחסון הענן שלך לאבטחה מתחיל בגיבוי נתונים מקומי, בחירת ספק ענן יעיל והימנעות מאחסון מידע רגיש בענן. (ראו עוד: אבטחת מידע בענן).

מידע רגיש כולל את פרטי חשבון הבנק של הלקוחות שלך. אם קובץ מיועד לאחסון, כלומר אינך צריך אותו לעתים קרובות, אחסן אותו בשרת החברה שלך במקום בענן. השתמש באחסון ענן עבור קבצים המשמשים בפרויקטים צוותיים או קבצים שיש לגשת אליהם כל הזמן. ברגע שכבר אין צורך בקובץ לעתים קרובות כל כך, העבר אותו מהענן אל השרתים הפיזיים שלך. אך כמה ספקי ענן מספקים רמת הגנה גבוהה יותר במקרה שתרצה להשתמש בהם גם לארכיון. לכן חשוב שתבדוק את תכונות האבטחה שיפתחו עבורך ברגע שתשתמש בשירות פרמיום זה.

  1. צור תרבות של אבטחת סייבר בצוות שלך

חינוך הצוות שלך הוא לא רק הגדלת הידע שלהם בנושא אבטחת סייבר. מדובר בבניית תרבות של פרוטוקולי אבטחה בצוות שלך. כולם צריכים להיות בדף אחד בנוגע לשיטות אבטחה, וכך תמנע כל נקודה של פגיעות. כמה מקרים של הפרת נתונים שנרשמו במהלך השנים החלו בכך שעובד לא ידע והוא פתח הודעת דואר אלקטרוני של מתחזה, או שמישהו בצוות שחרר בחוסר רגישות נתונים רגישים. יש להימנע מכל אלה. אתה צריך שתהיה לך הגנה גדולה בכל מקום שהוא חשוב, מכיוון שאתה עדיין בונה את שם המותג והמוניטין שלך. (ראו עוד: כתיבת נהלי אבטחת מידע).

  1. השתמש בסיסמאות חזקות ומסובכות

כל חבר בצוות שלך צריך להיות בעל חשבון רשת משלו. זה חיוני כדי שתוכל לעקוב אחר הפעילות האישית של כולם ברשת. קל יותר לאתר טעויות והפרות כשיש אחריות אישית. כל חבר בצוות חייב להיות בעל הסיסמאות ייחודיות, שהן מורכבות וקשות לפענוח שלהן. ככלל אצבע ושכבת הגנה נוספת, תוכל אפילו להקצות את הסיסמאות בעצמך. אם כבר יש לך צוות IT, אתה יכול להאציל לו את זה. בדרך זו, חברים אחרים בצוות אינם יודעים את סיסמאות הרשת, מכיוון שאתה או אנשי ה – IT תזינו אותה במכשירים האישיים שלהם. הוא מונע שיתוף של סיסמאות, בין שבכוונה ובין שלאו.

כמו כן, וודא שלעובדיך אין גישה להורדה או התקנה של תוכנות בעצמם. הגבלת גישה לרשת משפרת עוד יותר את האבטחה של הרשת שלך. דרשו זאת גם מהלקוחות שלכם. אם הם צריכים להירשם או להירשם למשהו באתר שלך, דרוש מהם סיסמאות מסובכות ואימות דו-שלבי להגנה על עצמם.

  1. דרשו מהספקים המקוונים שלכם לתת עדיפות לאבטחה

אם אתה מקבל מוכרים של צד שלישי באתר שלך, ודא שאתה דורש מהם לפעול לפי אותם פרוטוקולי אבטחה שאתה דורש מהחברה או מהצוות שלך. לפני כניסה חוקית לשותפויות של צד שלישי, בדוק ואמת את הלגיטימיות של החברה, ואת יכולתו של המוכר המקוון לאמצעי אבטחת סייבר, הפחתה, תחזוקה ומשאבים שבהם הם משתמשים. הקפד לכלול גם את אנשי ה – IT שלך בעת בדיקת ספקים. הם יוכלו לעזור לך ללמוד את הצעת הספק כדי לבדוק אם קיימים סיכונים או בעיות אבטחה, עוד לפני הכניסה לשותפות.

פעולה זו חוסכת ממך את הפוטנציאל של הפגיעה במוניטין המקוון שלך בעתיד, רק כי אפשרת לספקים בלתי מהימנים להיכנס לעסק שלך. זה חכם לכלול את אנשי ה – IT שלך בקבלת החלטות כה חשובות כדי להגן טוב יותר גם על הלקוחות שלך. (ראו עוד: אבטחת מידע במיקור חוץ).

היו מוכנים לעתיד עם התקנת אבטחת סייבר חזקה עוד היום

אבטחת הרשת עשויה שלא להוות פרוטוקול ראשוני בראש רוב הסטארט-אפים. אבל אתה יכול לייחד את העסק שלך. מי שרוצה לבנות משהו מהותי חייב לבנות נכון זאת מהבסיס. מערכת ניהול הנתונים שלך ואבטחת הסייבר צריכים להיות אחת העדיפויות העיקריות של החברה שלך. אתה תראה שהעסק שלך יגדל גם הוא ויוכל לסבול מתקפות ואיומים של ימינו. היה מוכן לעתיד עם הגדרת אבטחת סייבר טובה עוד היום .